DDOM
Widok: Kontrast:
A- A A+

BIP ZOZ Oława      55-200 Oława ul. K.K.Baczyńskiego 1 +48 71 301 13 00

Aktualności

To musisz wiedzieć, zanim się zapiszesz

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat przyjęć na oławski Oddział Laryngologiczny. Na pytania dotyczące rodzajów zabiegów, przyjmowanych pacjentów i zapisów odpowiada Dagmara Staśkiewicz, pielęgniarka oddziałowa.

Zaczniemy od podstawowego pytania, czyli jakie zabiegi są przeprowadzane na Oddziale Laryngologicznym.

Dagmara Staśkiewicz: Do najczęściej wykonywanych świadczeń należą operacja zatok, plastyka przegrody nosa oraz małżowin nosowych, usunięcie migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego, zabiegi na śliniankach czy wycięcie polipów nosa. Kompletna lista zabiegów dostępna jest na stronie internetowej naszego szpitala.

Pełna nazwa oddziału to Oddział Laryngologiczny z Pododdziałem Laryngologii Dziecięcej. Zatem kto konkretnie może skorzystać z wymienionych przez panią świadczeń?

Dagmara Staśkiewicz: Jest kilka wymogów dotyczących wieku i stanu zdrowia przyjmowanych przez nas pacjentów, które wynikają z możliwości zaplecza medycznego, jakim dysponujemy na oddziale. Jeśli chodzi o dzieci, to dolną granicą wiekową najmłodszych pacjentów trzy lata. Nie możemy przyjmować na oddział również dzieci z chorobami przewlekłymi, takimi jak np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca, padaczka itp. Tego typu ograniczenia wynikają z braku odpowiedniego zaplecza anestezjologicznego, czyli Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej.

W przypadku osób dorosłych warunkiem przyjęcia na oddział jest ustabilizowanie chorób przewlekłych.

Czyli, podsumowując, przyjmujemy dzieci powyżej trzeciego roku życia bez chorób przewlekłych i osoby dorosłe z ustabilizowanymi chorobami przewlekłymi. Żaden z pacjentów nie może mieć w dniu przyjęcia opryszczki wargowej, objawów infekcji, a kobiety miesiączki. W przeciwnym razie pobyt na oddziale trzeba będzie przełożyć.

W jaki sposób można zapisać się na zabieg?

Dagmara Staśkiewicz.: Jeśli na skierowaniu jest napis „e-skierowanie” lub gdy pacjent otrzymał tylko czterocyfrowy kod, może zapisać się telefonicznie pod numerem 71 30 11 393 w godzinach 12:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku oprócz wtorków.

Pacjentów ze skierowaniami papierowymi zapraszamy do zapisów na oddziale w tych samych dniach i godzinach.

A po ustaleniu terminu wystarczy się już tylko zgłosić w określonym dniu do Szpitalnej Izby Przyjęć?

Dagmara Staśkiewicz: Nie do końca, ponieważ pacjenci zapisani na zabiegi w znieczuleniu ogólnym powinni odbyć przed przyjęciem na oddział konsultację anestezjologiczną w przychodni przyszpitalnej. Zarejestrować się można osobiście lub telefonicznie pod numerem: 71 30 11 300.

A jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji?

Dagmara Staśkiewicz: To zapraszam do odwiedzenia strony internetowej https://zozolawa.wroc.pl/uslugi-medyczne/oddzialy-szpitalne/oddzial-laryngologiczny-z-pododdzialem-laryngologii-dzieciecej.html, na której znajdują się również numery telefonów do dyżurki lekarskiej i pielęgniarskiej.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. środa, 22 marzec 2023 12:29 Justyna Kopystyńska