UWAGA - proszę zapoznać się z ostatnim komunikatem - zobacz szczegóły
Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii funkcjonuje na trzecim piętrze budynku głównego szpitala.
- Wydawanie wypisów od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 do 14:30
- tel. do lekarza dyżurnego: 71-301-13-97
- tel. konsola pielęgniarska OAiIT: 71-301-13-62
- Kierownik oddziału: dr n. med. Wojciech Mielnicki
- Pielęgniarka oddziałowa: mgr Dorota Bąkowska
- dr n. med. Agnieszka Dyla - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista pediatrii
- lek. Joanna Zybura - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Marta Zając - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Janina Mirecka-Świerzko - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Piotr Danielewicz - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- dr n. med. Wojciech Dąbrowski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Mirosław Rosiński - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista chorób wewnętrznych
- lek. Sławomir Harhala - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Krystian Karbowski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Mateusz Urowski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Piotr Matusiak - spejcjalista anestezjologii i intensywnej terapii
- lek. Natalia Rokicka-Demitraszek - lekarz rezydent
- lek. Tomasz Windysz - w trakcie specjalizacji
- lek. Rafał Słowiński - w trakcie specjalizacji
Jako zespół lekarzy anestezjologów przeprowadzamy w warunkach bloku operacyjnego znieczulenia do zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ortopedii i traumatologii, ginekologii oraz laryngologii. Czuwamy również nad bezpieczeństwem pacjentów w okresie okołozabiegowym i odpowiadamy za leczenie bólu pooperacyjnego. Przeprowadzamy wszystkie rodzaje znieczuleń: ogólne, podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe, regionalne. W zakresie bloku operacyjnego dysponujemy wysokiej klasy aparatami do znieczuleń z rozszerzonym monitorowaniem, sprzętem do trudnej intubacji, nowoczesnym ultrasonografem oraz szerokim asortymentem leków. Rodzaj optymalnego dla Państwa znieczulenia przedstawi lekarz anestezjolog w trakcie wizyty przedoperacyjnej. W celu odpowiedniego przygotowania się do zabiegu operacyjnego zachęcamy do wizyty w poradni anestezjologicznej.
Wykonujemy także znieczulenia poza blokiem operacyjnym do zabiegów endoskopowych, położniczych oraz kardiowersji elektrycznej. Prowadzimy analgezję porodów fizjologicznych oraz znieczulenia do cięć cesarskich, gdzie w leczeniu bólu pooperacyjnego stosujemy znieczulenia regionalne (blokady nerwów), najbezpieczniejsze dla młodych mam karmiących naturalnie.
Wspieramy swoją pomocą lekarzy innych specjalności w sytuacjach zagrożenia życia naszych pacjentów. Ustalamy wskazania do leczenia w warunkach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wytwarzamy specjalne dostępy naczyniowe, czuwamy nad bezpieczeństwem podczas zabiegów diagnostycznych.
W ramach hospitalizacji jednodniowej wytwarzamy długoterminowe dostępy, porty naczyniowe, ułatwiające leczenie pacjentom z chorobami przewlekłymi, szczególnie nowotworowymi.
Jeśli zaplanowano u Państwa przeprowadzenie zabiegu operacyjnego w naszym szpitalu, prosimy o zarejestrowanie się w poradni anestezjologicznej (co najmniej 7 dni przed przyjęciem do szpitala).
W trakcie spotkania lekarz anestezjolog przedstawi wybrany dla Państwa optymalny rodzaj znieczulenia, rozwieje wątpliwości związane z jego przebiegiem i udzieli wskazówek dotyczących postępowania w okresie okołooperacyjnym. W zależności od stanu zdrowia, chorób towarzyszących i przyjmowanych leków w niektórych sytuacjach konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań lub konsultacji przed planowaną operacją. Odpowiednio wcześnie przeprowadzona rozmowa z lekarzem anestezjologiem pozwoli dobrze przygotować się do bezpiecznego znieczulenia.
Termin konsultacji można ustalić w rejestracji poradni specjalistycznych 71-301-13-00. Wymagane jest skierowanie do poradni anestezjologicznej od lekarza rodzinnego.
Od stycznia 2018 roku dysponujemy nowoczesnym, 6-łóżkowym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który pomaga w leczeniu najciężej chorych pacjentów.
Wszystkie stanowiska wyposażone są w wysokiej klasy respirator, kardiomonitor, pompy infuzyjne. W OAiIT dysponujemy ponadto aparaturą do monitorowania rzutu serca, wysokiej klasy ultrasonografem i bronchoskopem oraz sprzętem do przeprowadzania szeregu terapii nerkozastępczych, plazmaferez i dializ albuminowych.
Rocznie hospitalizujemy około 200 krytycznie chorych pacjentów z różnymi niewydolnościami narządowymi. Wskazania do leczenia w OAiIT stanowią potencjalnie odwracalne stany chorobowe, które doprowadzają do ciężkiego stanu chorego. Pomoc na naszym oddziale otrzymują chorzy z sepsą, po ciężkim urazie, po rozległych zabiegach operacyjnych, z niewydolnością układu oddechowego, serca, wątroby, nerek, zatruciami i innymi zagrażającymi życiu schorzeniami.
Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół lekarzy specjalistów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, wykwalifikowany personel pielęgniarski, ratownicy medyczni i rehabilitanci. Stanowimy zgrany zespół ludzi, którego wspólnym celem jest optymalna diagnostyka i leczenie naszych pacjentów zgodnie z najnowszymi, europejskimi standardami. Gwarancją jakości naszego oddziału są stale podnoszone przez nas kwalifikacje oraz udział w projektach i przedsięwzięciach naukowych.
Oddając pod naszą opiekę swoich bliskich, musicie jednak Państwo liczyć się ze szczególną organizacją pracy w OAiIT. Liczymy na zrozumienie, zaufanie i dobrą współpracę.
Szczegółowych informacji udziela lekarz prowadzący w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 14.30
Wydawanie dokumentacji codziennie w godzinach 13.30-14.30
Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach 15.00-16.00. Do jednego pacjenta mogą wejść jednorazowo maksymalnie dwie osoby. Przy pierwszej wizycie otrzymacie Państwo wykaz rzeczy osobistych niezbędnych na naszym oddziale.
Z przyczyn organizacyjnych prosimy o zastosowanie się do wskazanych godzin konsultacji i odwiedzin.
W naszym szpitalu oferujemy chorym możliwość wytworzenia portu naczyniowego w ramach procedury jednodniowej. Pacjentów oraz ich lekarzy zainteresowanych tego rodzaju świadczeniem prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia optymalnego terminu: 71-301-13-97. Wymagane jest skierowanie od lekarza POZ na Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jako cel przyjęcia należy wskazać wszczepienie portu naczyniowego.
Świadoma zgoda na implantację portu żylnego zawiera podstawowe informacje dotyczące wskazań oraz samego zabiegu.