Drive True - covid-19
Widok: Kontrast:
A- A A+

55-200 Oława ul. K.K.Baczyńskiego 1 +48 71 301 13 00

Planowe przyjęcie do szpitala

Pacjenci do szpitala przyjmowani są na podstawie skierowań wydanych przez lekarzy rodzinnych lub lekarzy specjalistów. Termin przyjęcia do oddziału szpitalnego ustalany jest z lekarzem oddziału.
W wyjątkowych sytuacjach zaplanowana data przyjęcia do oddziału szpitalnego może ulec zmianie. W takich przypadkach personel szpitala powiadomi pacjenta o zmianie i wyznaczy nowy, najszybszy możliwy termin przyjęcia. Sytuacje takie zdarzają się bardzo rzadko.
W przypadkach nagłych o przyjęciu do szpitala decyduje lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
W razie dodatkowych pytań związanych z przyjęciem do szpitala prosimy o kontakt z Ruchem Chorych tel. (71) 30-11-378

Dokumenty potrzebne przy przyjęciu do szpitala:

 • dowód osobisty
 • skierowanie do szpitala
 • posiadana dokumentacja medyczna
 • wyniki badań
 • grupa krwi
 • karty wypisowe

Planowe przyjęcia do szpitala odbywają się w godzinach 8:00 – 10:00 w centralnej izbie przyjęć która znajduje się od strony lądowiska dla śmigłowców sanitarnych na najniższym poziomie.

W przypadku gdy wizyta w szpitalu związana jest z ciążą i porodem, należy skierować się bezpośrednio na izbę przyjęć położniczą na IV piętrze lub do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W przypadku posiadania skierowania do oddziału dziecięcego prosimy o kierowanie się bezpośrednio do izby przyjęć dziecięcej na I piętrze wejście po schodach od strony NiŚOZ.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń w pokoju szpitalnym należy zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy osobiste.

 • Pidżama lub nocna koszula, szlafrok lub dres, bielizna osobista, pantofle.
 • Kosmetyki jak szczoteczka i pasta do zębów, mydło, dezodorant, szampon, przybory do golenia, grzebień, szczotka do włosów.
 • Można ze sobą zabrać radio najlepiej ze słuchawkami, telefon komórkowy, pieniądze w niewielkiej ilości które mogą być przydatne do systemu telewizji szpitalnej lub w przypadku drobnych zakupów w szpitalnym kiosku.
 • Nie należy zabierać ze sobą urządzeń elektrycznych na przykład grzejników, suszarek elektrycznych, a także biżuterii, pierścionków, łańcuszków, kolczyków, dużych sum pieniędzy, kart kredytowych i innych wartościowych rzeczy.
 • Leki lub inne środki medyczne, które pacjent zabrał do szpitala należy przekazać personelowi pielęgniarskiemu. W momencie wypisu pacjent otrzyma je z powrotem.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie nie ponosi odpowiedzialności za drogie przedmioty i kosztowności które zostały zagubione lub skradzione na terenie szpitala. Dlatego prosimy o pozostawienie drogocennych przedmiotów w domu lub przekazanie je rodzinie.
 • Pacjenci mogą posiadać w szpitalu telefony komórkowe, smartfony lub tablety. Jednak ze względu na to, iż mogą te urządzenia kolidować z urządzeniami medycznymi używanie ich należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Nie można korzystać z telefonów komórkowych na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w pokoju intensywnego nadzoru kardiologicznego, na terenie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej oraz na terenie bloku operacyjnego lub bloku porodowego.
  Przy korzystaniu z telefonu komórkowego należy zwrócić uwagę aby nie przeszkadzało to innym pacjentom.
 • W większości pokoi szpitalnych zamontowany jest system telewizji szpitalnej. W systemie tym możliwe jest oglądanie wszystkich programów cyfrowej telewizji naziemnej. Opłaty za korzystanie z systemu telewizji szpitalnej uiszczane są w automatach wrzutowych zlokalizowanych w pokojach szpitalnych. Automaty przystosowane są do monet 2 złotowych. W pokojach w których znajdują się odbiorniki systemu telewizji szpitalnej nie można korzystać z własnych odbiorników telewizyjnych.
  Przy korzystaniu z telewizji szpitalnej należy zwrócić uwagę aby nie przeszkadzało to innym pacjentom.
 • Ze względu na organizację pracy w szpitalu odwiedziny chorych należy ograniczyć do godzin od 15:00 do 20:00. Prosimy aby w jednym czasie nie odwiedzały pacjenta więcej niż dwie osoby. Bardzo ważne jest aby osoby odwiedzające pacjenta w szpitalu były zdrowe. W przypadku oznak jakiejkolwiek infekcji lub zachorowania należy zrezygnować z odwiedzin w szpitalu. Należy również zdecydowanie ograniczyć odwiedziny z małymi dziećmi szczególnie poniżej 5 roku życia.
 • Należy pamiętać że cisza szczególnie w godzinach nocnych jest bardzo ważna dla pacjentów i sprzyja prawidłowemu leczeniu i dochodzeniu do pełnego zdrowia. Dlatego też prosimy o zachowanie ciszy szczególnie w godzinach od 22:00 do 7:00 rano. W szczególności prosimy o to aby rozmowy prowadzone były przy obniżonym głosie tak aby nie przeszkadzało to innym pacjentom, aby w godzinach nocnych wyłączać albo wyciszać telefony komórkowe, aby przy korzystaniu z telewizorów lub odbiorników radiowych odpowiednio dostosować głośność odbiorników lub używać słuchawek.
 • Na terenie szpitala na parterze znajduje się kaplica, w której w dni świąteczne odbywają się nabożeństwa.
 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie nie ponosi odpowiedzialności za drogie przedmioty i kosztowności które zostały zagubione lub skradzione na terenie szpitala. Dlatego prosimy o pozostawienie drogocennych przedmiotów w domu lub przekazanie je rodzinie. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość przekazania drogocennych rzeczy do depozytu szpitalnego.

W czasie pobytu w szpitalu pacjentem opiekuje się:

 • Personel lekarski który jest odpowiedzialny za cały proces leczenia. Bezpośrednio opiekę nad pacjentem sprawuje lekarz prowadzący. Pacjent zawsze może skontaktować się z lekarzem prowadzącym aby uzyskać informacje o wynikach badań, planowanym leczeniu lub badaniach czy przewidywanym terminie wypisu. Pracę na oddziałach szpitalnych nadzorują ordynatorzy lub kierownicy oddziałów. Również oni mogą udzielać informacji pacjentowi lub osobom upoważnionym przez pacjenta.
 • W oddziałach dziecięcym, wewnętrznym oraz chirurgicznym pracują również lekarze rezydenci którzy są w trakcie szkolenia specjalizacyjnego. Oni również uczestniczą w procesie leczenia i planowania diagnostyki. Ich praca nadzorowana jest przez lekarzy oddziału i ordynatora.
 • Personel pielęgniarski odpowiedzialny jest za zapewnienie opieki pacjentowi w czasie całego pobytu w szpitalu. Personel pielęgniarski realizuje także zlecenia ordynowane przez personel lekarski, podaje leki doustne, leki dożylne, wykonuje iniekcje domięśniowe i podskórne oraz zmienia opatrunki. Pracę personelu pielęgniarskiego nadzoruje pielęgniarka oddziałowa.
 • Na oddziałach mogą pojawiać się pielęgniarki odbywające praktyki zawodowe w trakcie nauki w szkołach pielęgniarskich. Uczestniczą one również w procesie opieki nad pacjentami a ich praca nadzorowana jest przez pielęgniarki pracujące na oddziale i pielęgniarkę oddziałową.
 • Panie salowe uczestniczą w utrzymaniu czystości i porządku w oddziale a także dostarczają i rozdają pacjentom posiłki przygotowane w kuchni szpitalnej.
 • W czasie pobytu w szpitalu pacjent spotka się również z technikami pracowni diagnostyki radiologicznej, laboratoryjnej, fizykoterapeutami i innym personelem pomocniczym.
 • W szpitalu jest również zapewniony dostęp do kapelana szpitalnego.

 

Wypisy ze szpitala odbywają się z reguły w dni powszednie w godzinach 12:00 - 13:00, ale również mogą być w dni świąteczne. O terminie wypisu pacjenta poinformuje lekarz prowadzący z co najmniej dniowym wyprzedzeniem. Kartę informacyjną leczenia szpitalnego pacjent otrzyma w dniu wypisu. W przypadku wypisu w dzień świąteczny może się zdarzyć, że wypis będzie przygotowany dopiero w pierwszy dzień roboczy.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 12:46 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 12:46 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:06 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:07 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:09 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:10 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:11 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:11 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:12 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:12 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:13 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:13 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:14 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:14 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:17 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:18 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:18 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:23 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:39 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:40 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:44 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:44 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:45 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:46 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:46 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 11:25 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 11:38 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 11:39 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 13:59 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:01 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:02 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:03 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:10 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:10 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:20 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:21 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:22 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:23 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:26 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:28 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. wtorek, 18 lipiec 2017 14:38 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:42 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:42 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:44 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:47 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:47 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:48 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:48 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:49 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:50 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:50 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:51 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:51 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:52 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 20:51 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 21:02 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 21:04 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 31 lipiec 2017 21:05 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:08 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:18 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:24 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:28 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:36 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:37 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 10:37 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:44 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:47 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:50 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:51 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:54 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:56 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:06 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:11 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:12 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:12 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:13 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:13 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:34 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. środa, 06 wrzesień 2017 12:27 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. środa, 06 wrzesień 2017 12:33 Marcin Pawlik
Artykuł został zmieniony. sobota, 23 wrzesień 2017 17:01 Marcin Pawlik