Pacjent zgłaszający się do przyjęcia na oddział musi być zdrowy i na czczo.
Między godziną 07:00 a 07:30 powinien zgłosić się do Szpitalnej Izby Przyjęć (piętro "-1", wejście od strony SOR-u).
Pacjent w dniu przyjęcia do szpitala powinien posiadać:
1. dowód osobisty oraz NIP pracodawcy,
2. szczepienie przeciwko WZW B (co najmniej dwa odbyte szczepienia oraz dwa tygodnie po drugim szczepieniu),
3. oznaczoną grupę krwi (jeśli pacjent posiada) - tylko w przypadku zabiegów w znieczuleniu ogólnym (narkozie),
4. karty informacyjne z poprzednich pobytów w szpitalu (jeśli pacjent posiada wykonane badania: tomograf, rezonans magnetyczny, RTG klatki piersiowej),
5. przybory toaletowe, ręcznik, piżamę, okulary, aparat słuchowy (jeśli pacjent nosi),
6. wygodne, dziennie ubranie na zmianę (typu dres, koszulka, spodenki, getry) oraz obuwie zmienne - wymagane także w przypadku pobytów jedniodniowych,
7. obecnie przyjmowane leki.
WAŻNE INFORMACJE:
1. Pacjenci przyjmujący następujące leki przeciwkrzepliwe powinni:
- zaprzestać ich stosowania 7 dni przed zabiegiem (dotyczy leków: Acard, Acesan, ASA, Bestpiryn, Polocard, Polopiryna, Upsarin, Aclotin, Apo-Clodin, Iclopid, Ifapidin, Ticlid, Ticlo, Areplex, Clopidix, Plavix, Zilit);
- ustalić z lekarzem prowadzącym dawkowanie przed zabiegiem (dotyczy leków: Acenokumarol, Sintron, Syncumar, Fraxiparina).
2. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest nadużywanie leków przeciwbólowych, np. ibuprofenu w okresie około 7 dni przed ustalonym terminem przyjęcia.
3. Termin zabiegu nie powinien nakładać się z terminem miesiączki (w przypadku pojawienia się miesiączki w dniu przyjęcia na oddział pacjentka nie zostanie zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego).
4. Pacjenci z cukrzycą powinni zaprzestać stosowania leków Metformina i Siofor na 48 godzin przed planowanym przyjęciem na oddział (po wcześniejszek konsultacji z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej).
Operacje zatok przynosowych:
1. Zapisy tylko po weryfikacji przez lekarza tutejszego Oddziału Laryngologicznego (nie dotyczy pacjentów kierowanych przez lekarza tut. jednostki).
2. Pacjenci zgłaszają się na konsultację dotyczącą rozróżnienia wskazań do FESS czy do operacji klasycznej z dojścia podgardłowego, oceny rozległości procesu zapalnego i możliwości operowania na tut. oddziale.
Pacjenci chorujący na nieregulowane nadciśnienie tętnicze i zaburzenia rytmu serca nie kwalifikują się do zabiegu FESS
3. Pacjenci zgłaszają się z wynikami tomogragrafii komputerowej (TK) wykonanej po min. 3-miesięcznej kuracji donosowej preparatem sterydowym. Wyniki TK są aktualne przez 6 miesięcy.
4. Przy współistniejących chorobach przewlekłych należy mieć karty informacyjne o schorzeniach i stosowanych lekach. Pacjenci będą informowani o konieczności stawienia się na tut. oddziale 1 - 1,5 miesiąca przed planowanym zabiegiem celem oceny miejscowej i otrzymania recepty na leki przygotowujące do zabiegu.